Gravēšana

Izvēlēties pareizo gravējumu kapu piemineklī var būt grūts uzdevums. Kad ir zaudēts tuvs cilvēks, bieži vien nav pietiekami labu un piemērotu vārdu. Daudzi cilvēki nezina, ar ko lai sāk, tāpēc labprāt sniegsim Jums padomus un konsultācijas. Parasti gravē vārdu, uzvārdu un datumus. Dažreiz kāds zīmējuma vai ainavas gravējums var pateikt vairāk par cilvēku nekā vārdi, citās reizēs personīgs veltījums ir viss, kas nepieciešams. Katra vēlēšanās ir atšķirīga un pavisam noteikti nav tāds “pareizi” un “ nepareizi”.

Piemineklī informācija jāsaglabājas ilgu laiku, tāpēc ir ļoti svarīgi, lai gravējums piemineklī būtu mūžīgs. Vēstījumam, kas kalts akmenī, vajadzētu būt salasāmam arī pēc divdesmit gadiem un vairāk. Ar nožēlu jāatzīst, ka mūsdienās bieži tiek veikts sekls un vājš gravējums, kas uz izgatavošanas brīdi izskatās pieņemami, bet pēc pāris gadiem zaudē savas īpašības. Pārbaudiet, vai gadījumā Jūsu gravējumam nav tikai noņemta akmens glance. Ja, pabraukājot ar pirkstu pa gravējuma burtiem, Jūs nejūtat padziļinātu kalumu akmenī, tad gravējums nav kvalitatīvs. Kapu piemineklis nav tā lieta, ko ik pēc laika paredzēts mainīt. To uzstāda vienu reizi, un akmenim būtu jāstāv mūžīgi, tāpēc gravēšnas kvalitāte ir kritērijs, kuram noteikti jāpievērš uzmanība, lai pēc laika to nebūtu jāatjauno, kas nav īpaši lēti.

Gravēšanu veicam ar modernām akmens apstrādes tehnikām, kas ir specializētas, lai nodrošinātu dziļu un kvalitatīvu gravējumu granīta kapakmeņos. Kapu pieminekļos ar dabīgām akmens muguriņām dziļu gravējumu veicam, izmantojot smilšu strūklu. Kapu pieminekļos, kuriem ir zāģēta aizmugure, gravējam ar CNC akmens frēzi, kas nodrošina kvalitatīvu un ļoti dziļu gravējumu. Gravējot ar šo iekārtu, kaluma dziļums akmenī ir ap 5mm.

Lietus laikā gravējums kļūst slapjš, tumšs un grūti saskatāms. Lai gravējums pieminekļos būtu labāk redzams, to var ietonēt. Ietonējot gravējumu, tas labāk kontrastēs ar pieminekļa virsmu un būs labi saskatāms lietus laikā.

Apskati, kāds izskatīsies gatavs piemineklis, pirms tas ir izgatavots! Klientiem bez maksas piedāvājam izgatavot datora salikumu ar Jūsu izvēlēto pieminekli un gravēšanas tekstu. Šī ir lieliska iespēja apskatīt, kāds izskatīsies gatavs piemineklis, pirms tas ir izgatavots. Klientam ir iespēja izvēlēties starp dažādiem variantiem un pēc pieprasījuma veikt korekcijas.